Menu:

Objevte kouzlo ajurvédské masáže

Ajurvéda je starověkým systémem léčení, jehož tradice a techniky přetrvávají až do dnešní doby. Klíčovým principem je masáž celého těla, která je kombinovaná s aromaterapií. Masáží se předává energie mezi masérem a masírovaným. Speciální oleje, které jsou při masáži používány pak mají masáž nejen usnadňovat, ale také mají pozitivní vliv na pokožku, které přináší potřebnou výživu. Kromě základního oleje, nejčastěji sezamového, jsou přidávány také oleje aromatické.

Vliv ajurvédské masáže na tělo

Ajurvédská masáž má široké spektrum účinků. Je vhodná takřka pro každého, přesto, pokud si nejste zcela jistí o vhodnosti absolvovat tuto masáž, poraďte se raději se svým lékařem, či masérem. Nejčastěji je ajurvédská masáž vyhledávána při potížích se spánkem, dlouhotrvajících migrénách, či dalších psychických a psychosomatických onemocněních. Ajurvédská masáž zároveň posiluje obranyschopnost organismu a pomáhá také při revmatu. Touto masáží můžete také pomoci vašemu tělu zbavit se přebytečných toxinů, a podpořit tak celkovou očistu organismu.

Druhy ajurvédské masáže

Ajurvédská masáž může být prováděna jako masáž celého těla, masáž zad nebo masáž hlavy a obličeje. Záleží jen na vás jaký druh masáže je pro vás nejvhodnější. V případě masáže celého těla je vhodné doplnit masáž také návštěvou sauny. Všechny druhy masáže napomáhají celkové harmonizaci těla i duše. Ajurvedská masáž je v dnešní době dobře dostupná v různých wellness centrech a zdravotnických zařízeních.
Jestli i vás ajurvédská masáž zaujala, pak ji můžete vyzkoušet například v centru trvalého zdraví Cordeus. Na jejich stránkách www.cordeus.cz/sluzby/pece-o-telo-fyzioterapie/masaze/indicka-ajurvedska-masaz/ se dozvíte všechny potřebné informace, které by se vám před první masáží mohly hodit. Tuto proceduru si můžete dopřát kdykoliv v průběhu roku a je vhodné ji pravidelně opakovat.

29. 08. 2017

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek