Menu:

Kouzlo plastických operací

Plastické operace jsou stále častěji vyhledávanou službou, jejíž cílem je zvýšení kvality života klientů a zlepšení jejich estetického vzhledu. Zkušené týmy lékařů pomohou ročně tisícům klientů, kteří touží po vylepšení jejich postavy, ať už z osobních, profesních nebo zdravotních důvodů.

Plastických operacím stále vévodí především modelace a zvětšení prsou. K modelaci prsou se ženy uchylují především ve středním věku nebo po těhotenství a kojení. Svému poprsí
chtějí navrátit jeho původní pevnost a tvar. Při této operační technice je hmota pokleslého poprsí vysunuta vzhůru a plocha kožního krytu je zmenšena. Objem prsa je zachován, dochází tedy pouze ke změně tvaru. Modelací poprsí zlepšuje i stav pokožky a trpěla-li v této oblasti pacientka na časté záněty a ekzémy, tímto zákrokem dojde k jejich vymizení.

Modelaci a zvětšení poprsí vyhledávají i ženy po mastektomii. Při mastektomii dochází k odstranění celé mléčné žlázy, většinou i s prsním dvorcem a bradavkou, a to z důvodu odstranění zhoubného karcinomu prsu. Po variantě chirurgické operace, která šetří kůži, je možné do prostoru po odstraněné žláze vložit silikonový prsní implantát a prso tak rekonstruovat. Tímto zákrokem získají pacientky nazpět pocit ženství.

Dalším oblíbeným zákrokem je liposukce. Při této operaci dochází k odstranění přebytečného tuku a zlepšení tvaru dané oblasti. Ženy si nejčastěji nechávají odsát tukové polštáře v oblasti zevních hýždí, vnitřních stran stehen a v oblasti břicha a boků. Liposukci podstupují i muži, a to v oblasti podbradku, břicha, boků, bederní oblasti a přední strany hrudníku. Výběr klientů k liposukci je ovlivněn jejich věkem a hmotností. Cílem liposukce je vytvarování postavy, neslouží tedy k hubnutí, jak se lidé často mylně domnívají.

20. 10. 2012

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
Plastika: ... 2 Zuzka 07. 01. 2013
číst vše Nový příspěvek