Menu:

Co nabízejí oční kliniky

S neustálým pokrokem v medicíně má stále více lidí možnost zbavit se jak vrozených, tak získaných nedokonalostí, ať mezi ně patří vyjmutí znamének, odstranění bradavic, modelace těla nebo laserová operace očí. K zákrokům a operacím lékaři často používají nejmodernější postupy a nejnovější přístroje. Jejich cílem je zlepšit zdravotní stav a vzhled každého člověka, který se operaci rozhodl podstoupit.

V oblasti oftalmologie nabízejí oční kliniky stále rozsáhlejší služby, které se dají rozdělit na dva druhy - diagnostické neinvasivní terapeutické postupy a operačními výkony. Mezi diagnostické neinvasivní terapeutické postupy patří například komplexní oční vyšetření, specializované vyšetření na zelený zákal či neurogenní poruchy, měření napětí sítnice či vyšetření sítnicové a cévnatkového krevního oběhu. Z laserových zákroků je třeba zmínit laserové ošetření předního segmentu a řasnatého tělíska či laserové ošetření zadního segmentu oka včetně makulárních degenerací. Operační výkony zahrnují například plastické výkony, nitrooční výkony nebo laserové operace presbyopie. Z plastických výkonů jsou běžné operace víček a slzných bodů nebo operace na spojivce a rohovce. Stále více pacientů se také podstupují transplantaci rohovky, operaci šedého či zeleného zákalu nebo plastiku duhovky.

Oční kliniky se od sebe liší vybavením, prostředím a množstvím poskytovaných služeb, v týmech lékařů se však zajisté vyskytují špičkoví chirurgové. Profesionálně působí oční klinika Eye centrum v Praze. Její špičkoví chirurgové provádějí ambulantní výkony v nově zbudovaném operačním sále. Pacienti se k vyšetření objednávají předem a přijde-li člověk s akutním problémem, je ošetřen ihned.

Laserová operace očí Praha je často vyhledávaným pojmem v internetových vyhledávačích. Lidé zkoumají kvalifikace a specializace jednotlivých očních klinik a volí tu, která se jeví jako nejrenomovanější a nejprofesionálnější.

09. 10. 2012

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
Re: Dioptrie: Podle mě ano. Na operaci... 0 Laura 21. 12. 2012
Dioptrie: Mám na... 1 Saša 20. 12. 2012
číst vše Nový příspěvek